می خوای مرد مورد علاقتو عاشق کنی ؟

زندگینامه زاز

zaz

مشاهده آهنگ های زاز

زندگی شخصی

زاز (Zaz) با نام اصلی ایزابل ژئوفروا (زادهٔ ۱ مه ۱۹۸۰ در تور)، خوانندهٔ فرانسوی سبک جاز، سول و آکوستیک است. ترانهٔ من می‌خواهم (به فرانسوی: Je veux) از آلبوم اول وی در ۱۰ مه ۲۰۱۰ منتشر شد.

مادر وی معلم زبان فرانسه بود، پدرش کارمند یک شرکت الکتریکی بود/ در سال ۱۹۸۵، اوبه همراه برادر و خواهرش وارد آموزشگاه هنرهای زیبای منطقه‌ای تور شد. از ۵ سالگی تا ۱۱ سالگی در کلاس‌های این آموزشگاه شرکت می‌کرد. او تئوری موسیقی، به خصوص ویلون، پیانو، گیتار و کر را آموخت. در سال ۱۹۹۴ به بوردو رفت. در سال ۱۹۹۵ او به کلاس‌های خوانندگی رفت. در سال ۲۰۰۰ برندهٔ یک بورسیه برای درس خواندن در مدرسهٔ موسیقی مدرن بوردو شد. او در موسیقی از ۴ فصل ویوالدی، خوانندگان جاز نظیر الا فیتزجرالد و دیگر خوانندگان مانند انریکو ماسیاس، بابی مک‌فرین و ریچارد بونا تأثیر گرفته‌است. در سال ۲۰۰۶ او به پاریس رفت.

 

زندگی حرفه ای

در سال 2001 ، او کار خوانندگی خود را در گروه بلوز "Fifty Fingers" آغاز کرد. او در گروه های موسیقی در آنگولا ، به ویژه در کوینتت جاز آواز خواند. او به یکی از چهار خواننده ایذار-آداتز (باسک برای "ستاره تیراندازی") تبدیل شد ، گروهی متشکل از شانزده نفر که با وی به مدت دو سال با آنها همراهی می کردند ، به خصوص در میدی پیرنه و کشور باسک. او در استودیو به عنوان خواننده پشتیبان در تولوز کار کرد و با خوانندگان زیادی از جمله مائسو ، آرت منگو ، ولادیمیر مکس ، ژان پیر مادر و سرگ گوئائو اجرا کرد.

در سال 2011 ، زاز برنده یک جایزه EBBA شد. در ماه مه سال 2010 ، مجله فرانسوی Télérama اعلام کرد: "شایعات در هفته های اخیر افزایش یافته است: زاز صدای خارق العاده ای است ، و او وحی تابستان خواهد بود!". در 10 مه 2010 ، زاز اولین آلبوم خود را منتشر کرد. این آلبوم شامل آهنگهایی است که او نوشت ("Les passants" ، "Le long de la way" ، "Prends garde à ta langue" ، "J'aime à nouveau" ، "Ni oui ni non ") و تک آهنگ "Je veux" را نوشت و آهنگسازی کرد. در سال 2010 ، او قراردادی را برای تورهای خود با Caramba و ناشر Sony ATV امضا کرد. از وی برای چندین نمایش تلویزیونی (مانند تاراتاتا یا چابادا) دعوت شد و در رادیو در چندین برنامه نمایش داده شد. یکشنبه 6 اکتبر 2013 ، زاز در نمایشگاه The Andrew Marr در لندن در BBC One ظاهر شد و "Je veux" را به صورت زنده آواز خواند.

در سال 2012 ، زاز به تور رفت و در کشورهای مختلف جهان از جمله ژاپن ، کانادا ، آلمان ، لهستان ، سوئیس ، اسلوونی ، جمهوری چک ، کرواسی ، بلغارستان ، صربستان و ترکیه کنسرت هایی را در بین سایر کشورها برگزار کرد.

زاز با آلبوم خود در پاریس ، جایزه Echo 2015 را برای بهترین هنرمند زن بین المللی راک / پاپ بین المللی کسب کرد.

در سال 2016 ، Zaz به عنوان بخشی از جشنواره فرهنگی Zacatecas در Zacatecas City ، مکزیک دعوت شد. در سپتامبر سال 2018 ، زاز  Qué vendrá را منتشر کرد ، اولین آهنگ از یک آلبوم با عنوان Effo miroir ("اثر آینه"). (عنوان آهنگ و گروه کر به زبان اسپانیایی است.)