می خوای مرد مورد علاقتو عاشق کنی ؟

زندگینامه جورج مایکل

George Michael

مشاهده آهنگ های جورج مایکل

زندگی شخصی

جورجیوس کیریاکوس پنیاتو (به انگلیسی: Georgios Kyriacos Panayiotou) که بیشتر با نام هنری جرج مایکل شناخته می‌شود، خواننده، ترانه‌سرا و آهنگساز مشهور انگلیسی بود.

جرج مایکل متولد ۲۵ ژوئن سال ۱۹۶۳ در شمال لندن به دنیا آمد پدرش Kyriacos Panayiotou یک مهاجر قبرسی-یونانی بود که در ۱۹۵۰ به انگلستان سفر کرد و نامش را به Jack Panos تغییر داد. مادرش انگلیسی بود. وی در تاریخ ۲۵ دسامبر ۲۰۱۶ در منزلش در گورینگ آن تیمز آکسفوردشر و در خواب درگذشت. او ۵۳ ساله بود و علت مرگ در هنگام اعلامِ خبر درگذشتش، مشخص نبود. مدیر برنامه‌اش اظهار داشت که او دچار نارسایی قلب شده‌است. پلیس اعلام کرده که مورد مشکوکی در این رابطه وجود ندارد و علت اصلی مرگ وی، پس از انجام کالبدشکافی مشخص خواهد شد. پس از مرگ او بسیاری از موسسات خیریه نشان دادند که جرج مایکل در طول سال‌های گذاشته به آن‌ها کمک کرده است. بنیانگذار و رئیس یکی از موسسات خیریه گفته است که مایکل در طول سال‌ها به آن‌ها میلیونها پوند به خاطر حمایت از کودکان و بیماران سرطانی و...اهدا کرده و میگوید او در سال ١٩٩٦ امتیاز آهنگ Jesus to a child رو برای حمایت از Terrence Higgins به خیریه اهدا کرده است.

 

زندگی حرفه ای

 جورج در سال ۱۹۸۱، یعنی در سن ۱۸ سالگی به همراه دوست هم مدرسه‌ای‌اش، اندرو ریجلی و چند نفر دیگر گروهی به نام Executive را تشکیل داد که دوام چندانی نداشت و در همان سال به گروه دو نفره وام! (Wham) یکی از موفق ترین گروه‌های پاپ بریتانیایی در دهه هشتاد میلادی بدل شد.

در بین سال‌های ۱۹۸۲ تا ۱۹۸۶ گروه وام! چندین ترانه پرفروش از جمله «بیدارم کن» روانه بازار کرد و جرج مایکل هم که ملودی و شعر بسیاری از ترانه‌های گروه از اوست، در سال ۱۹۸۵ جوایز آیور نوولو را به عنوان بهترین ترانه‌ساز سال دریافت کرد. یکی از ترانه‌های به‌یادماندنی آن دوران آخرین کریسمس است که با وجود گذشت سال‌ها از انتشار آن، هر سال در ایام عید کریسمس از بسیاری از شبکه‌های رادیویی به گوش می‌رسد. مایکل در طول دوران کاری خود بیش ۱۰۰ میلیون نسخه از آلبوم‌هایش را فروخت و او را می‌توان یکی از برترین هنرمندهای جهان در تمام دوران دانست که ۱۲ تک‌آهنگ انگلیسی و ۹ آلبوم انگلیسی و ده تک‌آهنگ آمریکایی و ۲ آلبوم آمریکایی داشته و همه او را با اثر مشهورش نجوای بی‌پروا (Careless Whispers) می‌شناسند. بسیاری او را مهم‌ترین خواننده بریتانیایی موسیقی پاپ در دهه ۱۹۸۰ میلادی می‌دانند که در کنار مایکل جکسون، مدونا و پرینس یکی از ستون‌های اصلی موسیقی پاپ آن دهه بود. مایکل جوایز بسیاری را در طول ۳۰ سال خوانندگی خود کسب کرد:۱-دو جایزه گرمی از هشت بار نامزدی ۲-سه بار جایزه MTV music ۳-دوبار برندهٔ بهترین خوانندهٔ بریتانیا ۴-برنده بهترین گروه بریتانیا(wham)در سال ۱۹۸۵

 

آلبوم های جورج مایکل همراه با سال انتشار:

ایمان: ۱۹۸۷

بی‌تعصب بشنو: ۱۹۹۰

پیرتر: ۱۹۹۶

ترانه‌هایی از سده پیشین: ۱۹۹۹

شکیبایی: ۲۰۰۴